Jak efektownie ćwiczyć?

Jak łatwo się domyślić na różnorodność w przypadku orbitreka nie można liczyć

Marzy nam się piękna sylwetka, ponieważ za kilka miesięcy, rok wstępujemy w związek małżeński? A może po prostu mamy już dość tego jak wyglądamy i chcemy w końcu popracować nad swoim nowym wizerunkiem? W szczególności, że nasze zdrowie zaczyna się o to upominać? Bardzo dobrze. Takie postanowienie, to jedna z najlepszych chwil, dzięki której będziemy mogli pozwolić sobie na coś wspaniałego. Ruch to zdrowie, który przyniesie nam maksymalny poziom zaangażowania, ogromną ilość spalonych kalorii oraz endorfiny udowadniające nam, że możemy więcej, więcej i jeszcze więcej.

Zaczynamy ćwiczyć

Na sam początek wiele osób decyduje się na lekkie ćwiczenia fitness, które można znaleźć na wielu kanałach społecznościowych. Z powodzeniem można skorzystać również z porad znanych celebrytów – trenerów personalnych lub takich, którzy są nieznani ale pracują na naszych siłowniach w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Dobrym pomysłem może być również rozpoczęcie długiej przygody z maszynami do ćwiczeń, które można zakupić do domu; można znaleźć je na siłowniach, jak również obecnie znaleźć je można w przestrzeni miejskiej na siłowniach “pod chmurką”. Jednym z takich urządzeń jest doskonale znany orbitrek, który świetnie działa na całe ciało. Najmocniej angażuje on nasze nogi, pupę oraz dolne partie brzucha. Jeżeli ktoś jednak będzie utrzymywał dobrą postawę, to śmiało przekona się, że na takiej maszynie można również doskonale poczuć swoje ręce. Rozpoczynając trening pamiętajmy o odpowiednim obuwiu do ćwiczeń, rozgrzewce i rozciąganiu kilkuminutowym po zakończonym treningu.

Ćwiczenia z orbitrekiem

Jak łatwo się domyślić na różnorodność w przypadku orbitreka nie można liczyć. Jednak nie wyklucza to faktu, że mamy to urządzenie pomijać. Wręcz przeciwnie. Koniecznie trzeba z niego korzystać, dzięki czemu nogi pięknie nam się ukształtują i latem w krótkich spodenkach będą się efektownie prezentować. Po odpowiedniej rozgrzewce wchodzimy na urządzenie i pamiętamy o prostej postawie ciała, odpowiednim angażowaniu mięśni rąk oraz górnej partii pleców. Pamiętajmy o tym, żeby się nie garbić, ponieważ możemy tylko sobie samodzielnie zaszkodzić. Do tego napinajmy mięśnie brzucha podczas “deptania” na orbitreku. Dzięki temu nasz brzuch również będzie doskonale zaangażowany w trening, czego efektem będą lepiej wyrzeźbione mięśnie. Tak, efekty takich treningów nie będą widoczne od razu. Nie ma szans na to. Na efekty trzeba czasem poczekać miesiąc lub nawet dłużej. Jednak one w końcu nadejdą, dzięki czemu przekonamy się, że ćwiczenia na takiej maszynie są dla nas naprawdę korzystne.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com